Preliminary Faculty

FACULTY
Adrian Mark AGIUS – Malta
Aftab AHMED – United Kingdom
Alberto CANDAU – Spain
Aldo GUERRERO – Mexico
Alessandra Mora – United States of America
Alessandro GUALDI – Italy
Alessandro VARINI – Italy
Alessia BATTISTA – Italy
Alexander DONATH – United States of America
Alexandre PARASKAN – Russian Federation
Ali A. ALSHERI – Saudi Arabia
Ali ALIEV – Russian Federation
Ali PIRAYESH – The Netherlands
Alireza MESBAHI – Iran
Alwyn  D’SOUZA – United Kingdom
Amir SAZGAR – Iran
Andre GENERALOW – Germany
Andrea SBARBATI – Italy
Andres GANTOUS – Canada
Andrew WINKLER – United States of America
Anil  JOSHI – United Kingdom
Anshul SAMA – United Kingdom
Antoine JAKLIS – Lebanon
Antonio SOUSA VIEIRA – Portugal
Argyro KYPRAIOU – Greece
Armando  BOCCIERI – Italy
Asen ASENOV – Bulgaria
Ayman JABER – Jordan
Bajendra BASER – India
Barbara KOFLER – The Netherlands
Barry DIBERNARDO – United States of America
Bashar BIZRAH – United Kingdom
Baskaran RANGANATHAN – United Kingdom
Benjamin C. MARCUS – United States of America
Boris FILIPOVIC – Croatia
Brian WONG – United States of America
Callum FARIS – United Kingdom
Camélia BILLARD – France
Cameron MCINTOSH – South Africa
Capi WEVER – The Netherlands
Carlos PEDROZA – Colombia
Cavid CABBARZADE – Azerbaijan
Cem BULUT – Germany
Cesar BUSTAMANTE – Peru
Cheka SPENCER – United Kingdom
Chew Lip NG – Singapore
Christos GEORGALAS – Greece
Daniel BECKER – United States of America
Daniel F. ÀWENGEN – Switzerland
Darinka HANGA – Austria
Dario  BERTOSSI – Italy
David DIAS – Portugal
David GALARZA – Mexico
David GRISHKYAN – Russian Federation
David Ignacio LOPEZ RIVERA – Mexico
David KIM – United States of America
David SHERRIS – United States of America
Dean TORIUMI – United States of America
Diego  ARANCIBIA TAGLE – Spain
Diego  CASAS SANZ – Spain
Diogo OLIVEIRA CARMO – Portugal
Dirk Jan MENGER – The Netherlands
Dunja MILICIC – Portugal
Eckart BUTTLER – Germany
Edgar KAMINSKYI – Ukraine
Edgar REYES – Puerto Rico
Edward H. FARRIOR – United States of America
Efrain DAVALOS – Mexico
Elen DE MASI – Brazil
Emmanuel PROKOPAKIS – Greece
Emmanuel RACY – France
Enrico ROBOTTI – Italy
Enrique PERELLO – Spain
Eqram RAHMAN – United Kingdom
Erik J.C. TEUNISSEN – The Netherlands
Eugene WONG – Malaysia
Evgenyi LOGVINOV – Ukraine
Fausto LOPEZ ULLOA – Mexico
Felipe CULACIATI – Chile
Floris VAN ZIJL – The Netherlands
Francis MARCHAL – Switzerland
Francisco BEUT CABRERA – Spain
Frank  DATEMA – The Netherlands
Frank DECLAU – Belgium
Frank RIEDEL – Germany
Frederick Carel van WYK – South Africa
Frédéric LANGE – France
Froilan PAEZ – Venezuela
Garyfalia LEKAKIS – Belgium
George MIREAS – Greece
German SOTO – Mexico
Ghassan YOUNES – United Arab Emirates
Gianfranco SCHIAVONE – Italy
Giovanni BOTTI – Italy
Godelieve DAMEN – The Netherlands
Gordon SOO – Hong Kong
Gustavo SUAREZ – Spain
Gustavo BRAVO – Chile
Harshdeep MANGAT – Canada
Hermann  RAUNIG – Austria
Hesham  SALEH – United Kingdom
Hiba AL-REEFY – Bahrain
Hossam  FODA – Egypt
Irene VASILENKO – Russia
Irfan SYED – United Kingdom
Isam ALOBID – Spain
Izak GOLAN – Israel
Jacques VILJOEN – South Africa
Jamil ASSARIA – Canada
Jang Wook GWAK – Republic of Korea
Jannis CONSTANTINIDIS – Greece
Javier GALINDO – Spain
Javier PLAUCHU – Mexico
Jayanth Kumar PRAKASH – India
Jean-Brice DURON – France
Ji Yun CHOI – South Korea
Joachim QUETZ – Germany
Johannes Adrian VEIT – Germany
Jonathan A. DUNNE – United Kingdom
Jonathan CORDERO – Ecuador
Jonathan SYKES – United States of America
Jorge ESPINOSA – Colombia
José Carlos NEVES – Portugal
José DE CORDOVA – United Kingdom
Jose PATROCINIO – Brazil
Julia GOTLIB – France
Julia VENT – Germany
Julian DE SILVA – United Kingdom
Julian TRUJILLO – Colombia
Kalpesh PATEL – United Kingdom
Katharina STORCK – Germany
Khaled ALSEBEIH – Kuwait
Kofi BOAHENE – United States of America
Laura PINGNET – Belgium
Leila FREIRE – Brazil
Leon VAN DER NEST – South Africa
Lessandro MARTINS – Brazil
Levente DEAK – United Arab Emirates
Lidia GUIMARÃES – Portugal
Lucas PATROCINIO – Brazil
Lucian ION – United Kingdom
Luis ANTUNES – Portugal
Lydia BADIA – United Kingdom
Mahmood ALBASTAR – Egypt
Mahmoud DAOUD – Romania
Manuel Tomas BARBERAN – Spain
Marcin JADCZAK – Poland
Marcos MOCELLIN – Brazil
Maria Alejandra PULIDO – United Kingdom
Mario BUSSI – Italy
Mario FERRAZ – Brazil
Mark FERGUSON – United Kingdom
Mark TAYLOR – Canada
Maryam SHARAFI – Iran
Marta CAPELLERAS – Spain
Masoud SAMAN – United States of America
Meshari SAGHIRE – Kuwait
Michael SIBERBERG MARLOWE – Australia
Michal KRAWCZYNSKI – Poland
Michele PASCALI – Italy
Milos KOVACEVIC – Germany
Minas CONSTANTINIDIS – United States of America
Miriam DE JONG – The Netherlands
Mirta Hediyati REKSODİPUTRO – Indonesia
Mohammad ALAFALASI – United Arab Emirates
Mohammad ALOMANI – Kuwait
Mohammed Naeimi Banaeian SHARGH – Iran
Mohammadreza OMRANİ – Iran
Mohsen NARAGHI – Iran
Moorthy HALSNAD – United Kingdom
Munish  SHANDILYA – Ireland
N. Vishnu SWAROOP REDDY – India
Nabil  FAKIH – Lebanon
Nadia  ASHRAF – United Kingdom
Naresh  JOSHI – United Kingdom
Nassif FILHO – Brasil
Natarajan BALAJI – United Kingdom
Nedim  PIPIC – Austria
Neil GORDON – United States of America
Nicolas DULGUEROV – Switzerland
Nicolas HEREDIA – Colombia
Nouri ALAMUTI – Germany
Nuria MIR ULLDEMOLINS – Spain
Olivier GERBAULT – France
Oren FRIEDMAN – United States of America
Orhan Cem BULUT – Germany
Osiris AREVALO – Colombia
Paolo PEGORARO – Argentina
Patrick BYRNE – United States of America
Patrizia SCHIAVON – Italy
Paulo ESCOBAR- Colombia
Paul MOULIN – France
Paul YAZBEK – Lebanon
Pearl NGUYEN – Vietnam
Pennylouise HEVER – United Kingdom
Per Olle HARALDSON – Sweden
Peter ADAMSON – Canada
Peter HELLINGS – Belgium
Peter  PALHAZI – Hungary
Peter ANDREWS – United Kingdom
Peter LOHUIS – The Netherlands
Peter SCOTT – South Africa
Philio  LEKAKIS – Belgium
Philip MILLER – United States of America
Philippe  PASCHE – Switzerland
Philippe ROMBAUX – Belgium
Pierfrancesco NOCINI – Italy
Pietro PALMA – Italy
Pragati SHUBHA – India
Ralph MAGRITZ – Germany
Ramon  MEDEL – Spain
Rami BATNIJI – United States of America
Regan THOMAS – United States of America
Ria TRİMARTANİ – Indonesia
Richar GENTILE – United States of America
Rishi MANDAVIA – United Kingdom
Robert ANDRÉ – The Netherlands
Roberto FERRERO – Argentina
Roberto POLSELLI – Italy
Rodrigo FERNANDEZ-PELLON – Mexico
Roger JANKOWSKI – France
Ross CLEVENS – United States of America
Roxana COBO – Colombia
Sameer BAFAQUEE – Saudi Arabia
Samit UNADKAT – United Kingdom
Samuel MATTINE – United Kingdom
Santdeep PAUN – United Kingdom
Sebastian MOYA ALBIOL – Spain
Sergey FROLOV – Russian Federation
Shay DUVDEYANI – Israel
Stefan MAAS – Germany
Stelio  MOCELLA – Italy
Steve Cohen – United States of America
Steven PEARLMAN – United States of America
Stuart GULDENHUYS – South Africa
Sylvie POIGNONEC – France
Sunil TANVAR – India
Talal ALANDEJANI – Saudi Arabia
Theda KONTIS – United States of America
Theresa HADLOCK – United States of America
Thomas HUND – Germany
Thomas ROMO III – United States of America
Tomas PATROCINIO – Brazil
Tony CHİU – Taiwan
Ullas RAGHAVAN – United Kingdom
Ulrich  GOESSLER – Germany
Valérie VERKEST – Belgium
Vincent PATRON – France
Vasilis PAVLIDELIS – Greece
Vitaly ZHOLTIKOV – Russian Federation
Vito QUATELA – United States of America
Washington ALMEIDA – Brazil
Werner HEPPT – Germany
Wolfgang  GUBISCH – Germany
Wolfgang WAGNER – Germany
Yitzhak Izak GOLAN – Israel
Yong Ju JANG – South Korea
Yuri RUSETSKY – Russian Federation
Yves  JALLUT – France
Yves  SABAN – France
Wayne LARABBEE – United States of America
LOCAL FACULTY
Abdülkadir GÖKSEL
Ahmet ALP
Ahmet ALTINTAŞ
Ahmet İSLAM
Ahmet Volkan  SÜNTER
Alev CAMCIOĞLU
Ali EVLİCE
Alparslan YILDIRIM
Arda PELEN
Ayşe Sezim ŞAFAK
Lütfi Barlas AYDOĞAN
Baran AYDEMİR
Başak ÇAYPINAR ESER
Berke ÖZÜCER
Betül ŞAHİN
Burak OLGUN
Burak Reşit KAYA
Can Alper ÇAĞICI
Cavid CABBARZADE
Cem MEÇO
Ceren GÜNEL
Cüneyt YILMAZER
Denizhan DİZDAR
Devrim BELLEK
Eda AYDIN
Elad AZİZLİ
Emrah ÇELİK
Emre ERKİLET
Emre İLHAN
Ender İNCİ
Erdem EREN
Erdi ÖZDEMİR
Eren TAŞTAN
Eren BOLDAZ
Ergün KÜRÜN
Esin Özlem ATMIŞ
Eyüp BOZKURT
Fatih ÖKTEM
Fazıl APAYDIN
Fikret KASAPOĞLU
Furkan ÖZER
Cahit Gaffar ASLAN
Gökçe ÖZEL
Gözde ORHAN KUBAT
Gürkan KAYABAŞOĞLU
Hadi NURAL
Hakan AVCI
Halim AYSEL
Havva Gül ÖZDEMİR
Hasan Hüseyin BALIKÇI
Hüseyin ÖZAY
İbrahim ERCAN
İlker YİĞİT
İsa KAYA
İskender SOLMAZ
İsmayilova BİLQEYİS
İsmail SALCAN
Kıvanç GÜNHAN
Kübra TOPAL
Köksal YUCA
Mehtap ÖZKAHRAMAN KIRIK
Metin YILMAZ
Mevlüt OKUMUŞ
Mezahir QULİYEV
Mircafer SEYİD
Mirza FIRAT
Muhammet DİLBER
Mustafa ACAR
Mustafa BALCIOĞLU
Mustafa YAZIR
Nagihan BİLAL
Oğuzhan OĞUZ
Osman Kürşat ARIKAN
Ozan EROL
Ozan Seymen SEZEN
Perviz ASLANOV
Selçuk İNANLI
Selim TURAN
Serap GÜRALP
Sercan  GÖDE
Serdar ÖZER
Serkan BARIŞKAN
Serhat İNAN
Sevinç BAYRAK
Seyithan KIRTAY
Süheyl HAYTOĞLU
Şaban ÇELEBİ
Şahnur GÜLER
Şamil ŞAHİN
Tamer ERDEM
Tarık ŞAPÇI
Taşkın YÜCEL
Teoman DAL
Tevfik SÖZEN
Tural FATULLAYEV
Tülay ERDEN HABEŞOĞLU
Uygar DEMİR
Ümit TAŞKIN
Qumru HÜSEYNZADEH
Vedat ORUK
Vedat TAŞ
Veysel BERBER
Volkan  KAHYA
Yaşar ÇOKKESER
Yusuf Orhan UÇAL
Yusufhan SÜOĞLU
Yüksel TOPLU
Zeliha KAPUSUZ GENCER
Zeynep ERDOĞAN ÇETİN
Gürkan KESKİN
Süreyya ŞENELDİR
Nazım ÇERKEŞ
Özcan ÇAKMAK